Collection:
Mokslo publikacijos / Scientific publications
Document Type:
Knyga / Book
Language:
Lietuvių kalba / Lithuanian
Title:
Minimalios priežiūros priemones gaunantys paaugliai: mentalizacija, psichosocialinis funkcionavimas ir trauminė patirtis
Publication Data:
Vilnius : Vilniaus universiteto leidykla, 2018.
Contents:
PRATARMĖ — 1. ĮVADAS — 1. Minimalios priežiūros priemonių paaugliams skyrimo patirtis: sunkumai ir iššūkiai praktikams ir tyrėjams — 2. Minimalios priežiūros priemones gaunantys paaugliai: raidos psichopatologijos požiūris — 3. Traumos apibūdinimas ir pasekmės psichosocialinei raidai — 4. Tyrimo problema, neatsakyti klausimai bei šios studijos tikslai ir uždaviniai — 2. TYRIMO METODIKA — 3. REZULTATAI: 3.1. MPP trauminės patirties ir gyvenimo įvykių analizė; 3.2. MPP gaunančių paauglių ir lyginamosios grupės psichopatologijos ir psichosocialinio funkcionavimo palyginimas; 3.3. Mentalizacijos, kaip trauminės patirties ir elgesio sunkumų mediatoriaus, įvertinimas; 3.4. Mentalizacijos tarpgrupiniai palyginimai ir jos dėmenų sąsajos MPP grupėje; 3.5. Mentalizacija ir psichopatologija MPP gaunančių paauglių grupėje; 3.6. Mentalizacijos ir psichosocialinio funkcionavimo sąsaja MPP grupėje; 3.7. Mentalizacija kaip MPP gaunančių paauglių psichosocialinį funkcionavimą prognozuojantis veiksnys — 4. REZULTATŲ APTARIMAS: 4.1. MPP gaunančių paauglių grupės trauminė patirtis; 4.2. MPP gaunančių ir bendrosios populiacijos paauglių psichologinių sunkumų ir psichosocialinio funkcionavimo palyginimas; 4.3. Trauminė patirtis ir elgesio sunkumai paauglystėje: mentalizacijos vaidmens paieškos; 4.4. Tyrimo ribotumai ir ateities tyrimų gairės — 5. APIBENDRINIMAS — 6. REKOMENDACIJOS MINIMALIOS PRIEŽIŪROS PRIEMONES SKIRIANTIEMS IR TEIKIANTIEMS SPECIALISTAMS — LITERATŪRA.
Summary / Abstract:
LTMokslo studijoje nagrinėjami minimalios priežiūros priemones gaunančių paauglių psichologiniai sunkumai ir socialinis funkcionavimas remiantis raidos psichopatologijos požiūriu, atsižvelgiant į rizikos ir apsauginių veiksnių sąveiką probleminio elgesio raidos trajektorijoje. Analizuojant atlikto tyrimo duomenis ypatingas dėmesys skiriamas šios grupės paauglių trauminės patirties ir mentalizacijos sąsajai su elgesio problemomis ir platesniu psichosocialiniu funkcionavimu. Studijoje pristatomo tyrimo rezultatai ir rekomendacijos yra svarbūs siekiant įgyvendinti veiksmingą ir individualizuotą minimalios priežiūros priemonių programą bei užtikrinti tinkamą pagalbą jaunuoliams, turintiems elgesio problemų. [lvb.lt]Reikšminiai žodžiai: Paauglystė; Elgesio problemos; Mentalizacija; Trauminė patirtis; Adolescence; Behavioral problems; Mentalization; Traumatic experience.
Permalink:
https://www.lituanistika.lt/content/83295
Updated:
2022-02-10 17:26:54
Metrics:
Views: 39
Downloads: 9